Lt / En
Jurgis Paškevičius. Kintanti srovė
Kuratorė: Asta Vaičiulytė
2021.03.19 – 04.25
Kiek apsipratę Meksike, suvokėm, kad čia dėl istorinių aplinkybių susiformavo naratyvas, siūlantis meksikiečiams galvoti, kad priešo priešas yra draugas, ir todėl jausti išankstinę kultūrinę simpatiją tolimiems nepažįstamiems kraštams. Tuo tarpu mes su šypsena naujiems draugams pradėdavom pasakoti, kad „we were born in the Soviet Union“ ir tai skambėdavo kaip anekdotas.

Pamenu, kaip sesė pasikvietė mane į „Elektrodienas“, ir dabar galvoju, kad tai buvo renginys, man įsirašęs kaip riba, atskyrusi mus nuo mūsų tėvų kartos. 2004 metais trijų vakarų eksperimentinės elektroninės muzikos renginys dviejose veidrodiniu principu sukonstruotose multifunkcinėse scenose ŠMC didžiojoje (futbolo!) salėje tapo savotišku mini nušvitimu, suvokus, kad savo mieste galiu gyvai klausytis savo „dievų“ – šokti ir būti dalimi veiksmo, kurį kuria tie elektroninės muzikos atlikėjai, kurių klausėmės dabar.

Nepriteklius, perteklius, tvarumas... Turbūt kiekvienas rastume dar kitų, individualių raktažodžių, apibūdinančių savo kartos transformacijos būsenas banguojančioje laiko kreivėje.

... Šokant į kitą paralelę – esame save įgalioję kurti savo bei mūsų realybes. Viena iš tokių savirealizacijos trajektorijų yra pasaulio pažinimas per „pasidaryk pats“ bei šokių muzikos kultūras ir čia svarbus visų elementų virsmas į visumą. „Kintanti srovė ~ Alternating Current“ yra „white cube“, „black box“, bei „dance hall“ mitologijų junginys, su nebematomomis gamybinėmis dirbtuvių dulkėmis.„Kintanti srovė“ yra pirmoji, specialiai Šiuolaikinio meno centrui kurta Jurgio Paškevičiaus personalinė paroda. Menininko projektą sudaro dvi dalys – garso instaliacija, susidedanti iš per visą ŠMC stogo plotą sukonstruotos antenos bei garso skulptūros ŠMC Šiaurinėje salėje – ir renginių ciklas, kurių metu skulptūra tampa scena gyvam pasirodymui. Projektas įgyvendintas menininkui bendradarbiaujant su fiziku, kosmologu Edgaru Zaronskiu, architektu Dominyku Dauniu, inžinieriumi, garso menininku Antanu Dombrovskij bei šviesų dizaineriu Martynu Kazimierėnu.

Jurgis Paškevičius (g. 1987 m.) yra jaunosios kartos menininkas, kuriantis įvairiose srityse: skulptūros, instaliacijos, performanso, teatro ir kino scenografijos. Savo kūriniuose jis dažnai pasitelkia kalbą ir atsispiria nuo specifinio konteksto situacijų, o taip pat neretai bendradarbiauja su kitais menininkais ir kūrėjais. Savo parodas jis yra surengęs Amsterdame, Meksike, Vilniuje, Los Andžele ir kitur.


Grafinis dizainas: Vytautas Volbekas
Komunikacija: Dovilė Grigaliūnaitė


Dėkojame Jonui Juozui Rudzinskui, Andriui Matusevičiui, Andriui Ramonui, Pauliui Gasparavičiui, Ivanui Vilkoicui, Audriui Antanavičiui, Sauliui Valiui, Viliui Vaitiekūnui, Dovilei Grigaliūnaitei, Gemmai Lloyd, Aleksandrai Krivulinai, Mariai Tsoy, Marijai Olšauskaitei, Antanui Lučiūnui, Antanui Gerlikui, Liudvikui Bukliui, Virginijai Januškevičiūtei, Gintautui Trimakui, Jurgitai Jutaitei.


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Vaizdas: Jurgio Paškevičiaus nuotrauka
Kalendorius
ŠMC dienos stovyklos 11–14 metų moksleiviams
Prisijunk prie 14-osios Baltijos trienalės savanorių komandos
Atviras šaukimas teikti idėjas parodai „JCDecaux premija“
Seminaras. Bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame mene
Žydų Vilniuje ir kitur: šiuolaikinis menas ir istorinė atmintis
Klausymosi sesija: Požemis – Sraunus – Požemis
Archyvas