Lt / En
Edukacija
Virtualios meno pažinimo pamokos

Virtualios meno pažinimo pamokos – tai virtualūs edukaciniai užsiėmimai, supažindinantys su šiuolaikiniu menu. Pamokos metu vyks susitikimas su ŠMC edukatoriais ir pokalbis apie naujausias Šiuolaikinio meno centre vykstančias parodas. Susitikimų tikslas – ne tik lavinti kūrybiškumą, menininkų idėjų ir darbų analizavimo įgūdžius, bet ir šiuolaikinės profesionaliosios kultūros vartojimo gebėjimus.

Nuo 2020 m. rudens virtualiose ŠMC pamokose jau dalyvavo daugiau nei 1100 moksleivių iš visos Lietuvos. Atsidarius naujoms parodoms nusprendėme pratęsti sėkmingą projektą ir sukūrėme naują nemokamą programą.


Kviečiame dalyvauti šiose pamokose:


Virtuali ŠMC pamoka: Michael Rakowitz paroda „Sugrįžimas“

Pamokos dalyviai papildys savo žinias apie tai, kas yra šiuolaikinis menas, kodėl jis svarbus ir ką jis gali pasakyti mums ir apie mus. Jie susipažins su šiuo metu ŠMC vykstančia Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančio menininko Michaelo Rakowitziaus paroda „Sugrįžimas“, diskutuos, ieškos sąsajų tarp savo aplinkos ir parodoje tyrinėjamų temų, pasitelkę vaizduotę lavins refleksijos bei kūrybingumo įgūdžius.Virtuali ŠMC pamoka: Jurgio Paškevičiaus paroda „Kintanti srovė“


Susitikimo dalyviai susipažins su šiuo metu ŠMC vykstančia Jurgio Paškevičiaus paroda „Kintanti srovė“ bei atliks kūrybinę užduotį. Pamokos metu žiūrėsime video siužetą, kuriame parodą pristato jos autorius, parodos kuratorė Asta Vaičiulytė ir garso menininkas Antanas Dombrovskij, kuris dalyvavo kuriant erdvinį parodos garso takelį. Moksleiviai sužinos, kaip ŠMC stogas virto radijo antena, kokią įtaką meninei instaliacijai turi vieta, kur jis kuriamas ir eksponuojamas, ir susipažins su eile kitų šios parodos kontekste įdomių idėjų.


Virtuali ŠMC pamoka: Lauros Kaminskaitės paroda „Double double“

Kaip būdami kartu patiriame muziejus, galerijas, kavines, viešąjį transportą ir kitas viešąsias erdves? Tai viena iš temų, apie kurias kviečia pagalvoti Lauros Kaminskaitės paroda „Double double“. Žvelgdami į menininkės kūrybą diskutuosime, kaip kuriame tarpusavio ryšius ir kaip juos veikia mus supanti aplinka. Pažvelgsime kiekvienas į save supančią erdvę ir atliksime kūrybinę užduotį – tyrinėsime baldus, įrankius, architektūrą ir tai, kaip jie veikia mūsų bendravimą.


Pamokos sukurtos 5–12 klasių moksleiviams
Pamokos trukmė: 45 min
Visos virtualios ŠMC pamokos yra nemokamos
Mažiausias galimas pamokos dalyvių skaičius: 12 mokinių


Mokinių grupių ir klasių registracija: https://bit.ly/31Z4JIN
Individualių mokinių registracija: https://bit.ly/3fUU89M

Programa vykdoma iki birželio 4 d.


_________________________________
Kontaktai ir registracija:
edukacija@cac.lt
ŠMC edukacijos ir bendruomenių įtraukimo kuratoriai
Kamilė Krasauskaitė: kamile@cac.lt, +37063059276
Vilius Vaitiekūnas: vilius@cac.lt, +370 696 83445
Kalendorius
ŠMC dienos stovyklos 11–14 metų moksleiviams
Prisijunk prie 14-osios Baltijos trienalės savanorių komandos
Atviras šaukimas teikti idėjas parodai „JCDecaux premija“
Seminaras. Bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame mene
Žydų Vilniuje ir kitur: šiuolaikinis menas ir istorinė atmintis
Klausymosi sesija: Požemis – Sraunus – Požemis
Archyvas