Lt / En
Edukacija
Rudens meno edukacijos programa

Kviečiame vaikus ir suaugusius į Šiuolaikinio meno centro edukacijos programos užsiėmimus. Programą sudaro užsiėmimai moksleiviams, virtualios šiuolaikinio meno pažinimo pamokos bei ekskursijos. Moksleiviams skirtose dirbtuvėse su Kultūros paso programa – „Įvadas į šiuolaikinį meną“ ir „Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda?“ – nagrinėsime šiuolaikinį meną ir ruošimės tapti parodos dalyviais. Taip pat, reaguodami į dabartinę pandemijos situaciją, parengėme mokiniams skirtas virtualias ŠMC pamokas, kurių metu kviesime moksleivius neišeinant iš namų susipažinti su ŠMC parodomis bei jose eksponuojamais darbais. Kitus ŠMC lankytojus kviečiame į ekskursijas, kurias veda parodų kuratoriai, menininkai ir edukatoriai. Ekskursijos nemokamos ir vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 18 val. Norinčius užsakyti ekskursijas kitu metu, prašome kreiptis žemiau nurodytais kontaktais.
________________________________________________________
Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams su Kultūros paso programa

Įvadas į šiuolaikinį meną

Tai interaktyvi paskaita apie šiuolaikinį meną bei ekskursija po parodą Šiuolaikinio meno centre. Šio užsiėmimo metu dalyviai papildys savo žinias apie tai, kas yra šiuolaikinis menas, kodėl jis svarbus mūsų kultūroje bei ką menas gali pasakyti mums ir apie mus. Interaktyvioje paskaitos dalyviai susipažins su skirtingais būdais atrasti ryšį su šiuolaikiniu menu, sužinos kaip kuriami meno darbai, o ekskursijos metu galės panaudoti paskaitoje gautas žinias ir pasitelkdami pastabumą, kūrybingumą bei savirefleksiją skatinančias užduotis mokysis kurti individualų santykį su eksponuojamais kūriniais. Esant pageidavimui, šis užsiėmimas gali vykti ir virtualiai.

Skirta: 5-12 klasių moksleiviams
Trukmė: 90 min.
Kalba: lietuvių arba anglų
Registracija su Kultūros pasu: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/4600
Registracija per ŠMC: vilius@cac.lt; +370 696 83445


Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda?

Šios kūrybinės dirbtuvės supažindins dalyvius su parodų kuratorės (-io) darbo procesu ir rezultatais. Dirbtuvių metu bus mokomasi atrasti ir praktiškai išbandyti kaip parodoje kuriamos sąsajos tarp atskirų kūrinių, kaip juos veikia konkreti ekspozicijos erdvė ir kitos aplinkybės. Tyrinėdami skirtingų daiktų kilmę, paskirtį ir vertę, užsiėmimo dalyviai mokysis atrasti ir konstruoti sąsajas tarp jų bei kurti įvairialypius pasakojimus.

Skirta: 9-12 klasių moksleiviams
Trukmė: 90 min.
Kalba: lietuvių arba anglų
Registracija su Kultūros pasu: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/4615
Registracija per ŠMC: kamile@cac.lt; +37063059276

Plačiau apie Kultūros paso programą.


________________________________
Virtualios meno pažinimo pamokos

Virtualios ŠMC pamokos – tai 45 minučių trukmės virtualus susitikimas tarp ŠMC edukatorių ir mokinių. Pamokų metu ŠMC edukatoriai supažindins dalyvius su viena iš šiuo metu ŠMC vykstančių parodų, kvies atrasti sąsajas tarp jų pačių aplinkos ir šiuolaikinio meno kūrinių bei atlikti kūrybinę užduotį namuose. Susitikimuose moksleiviai bus kviečiami diskutuoti viena iš temų, kuria pasirinks patys: kūrybos, atominės energetikos, individualios kūrybinės raiškos, kultūros paveldo, muziejaus. Šio susitikimo tikslas – ne tik lavinti kūrybingumą bei skirtingų menininkų idėjų ir darbų analizavimo įgūdžius, bet ir šiuolaikinės profesionalios kultūros vartojimo gebėjimus.
Registracija: rašykite pageidaujamą dieną ir laiką į edukacija@cac.lt. Taip pat prašome nurodyti savo tel. numerį, susisieksime!

_______________________________
Edukacijos programa studentams

Neseniai pasibaigė pirmoji ŠMC inicijuota edukacijos programa studentams vykdyta bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu. Programoje dalyvavo dešimt skirtingas specialybes studijuojančių 2-4 kurso bakalauro ir 1-2 magistro studentų.

Užsiėmimų metu vyko diskusijos, kartu su kuratoriais analizuojamos ŠMC parodos, meninink(i)ų darbai bei kultūriniai, politiniai, socialiniai jų aspektai, kuriamos ir atliekamos grupinės užduotys. Dalyvaudami programoje studentai, dėstytojai ir kuratoriai keitėsi žiniomis, patirtimis ir eksperimentavo pasitelkdami skirtingose disciplinose naudojamais edukacijos metodais, analizės, kūrybos ir mokymosi technikomis. Programos mentoriai – menininkas, kuratorius ir VDA dėstytojas Vytenis Burokas ir TSPMI tyrėja Dr. Jogilė Ulinskaitė.

Programos partneriai: Vilniaus dailės akademija ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos institutas

Programą finansavo: Lietuvos kultūros taryba

_________________________________
Kontaktai ir registracija:
edukacija@cac.lt
ŠMC edukacijos ir bendruomenių įtraukimo kuratoriai
Kamilė Krasauskaitė: kamile@cac.lt, +37063059276
Vilius Vaitiekūnas: vilius@cac.lt, +370 696 83445
Kalendorius
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Saulės Noreikaitės performansas „Sietys“
Ekskursija po parodą „JCDecaux premija 2020“ su kuratoriais
Archyvas