Lt / En
BT14 EDU: Pokalbiai apie (kontr)naratyvus
2021.08.19
Edukacinis užsiėmimas 18+ amžiaus žmonėms

Kviečiame į dirbtuves Pokalbiai apie (kontr)naratyvus, kurių tikslas yra formuoti atsvarą priešiškumą skatinantiems pareiškimams Lietuvoje susietais su LGBTQI+.

Dirbtuvių metu dalyviai drauge su tarpdisciplininio dizaino kūrėja Gabija Bubnytė skaitys pastarosios tekstus apie Lietuvoje linguriuojantį susipriešinimą ir pasklidusią neapykantą prieš LGBTQI+ bendruomenę. Dirbtuvių metu bus nagrinėjami tekstai ir atkreipiamas dėmesys į dažniausiai vartojamus terminus bei jų reikšmes, naudojamus kalbant apie LGBTQI+ bendruomenę Lietuvoje.

Dirbtuvės yra pagrįstos tyrimu atliktu Lietuviškoje interneto erdvėje pasitelkus kritinį diskursų analizės metodą su kuriuo dalyviai supažindins renginyje. Tyrimo metu išryškėjo keletas vyraujančių temų tokios kaip nacionalizmas, vakarietiškumas, (ne)matomumas ir propaganda, bei kaip tokie pasakojimai yra formuojami. Remiantis analizės rezultatais ir išsiaiškinus kuo priešiškumą skatinantys pasakojimai yra grindžiami, yra akivaizdu jog būtina sukurti atsvarą. Pokalbiai apie (kontr)naratyvus suteikia erdvę įvairiems žmonėms uždaroje aplinkoje susipažinti su internete vyraujančiais argumentais, ir kolektyviai suformuluoti kontrargumentus pareiškimams skatinantiems susipriešinimą. Pritaikydami kolektyviai suformuluotus (kontr)naratyvus dalyviai įsivaizduoja kaip diskursas apie nenormatyvius identitetus ir temos susijusios su LGBTQI+ tūrėtų keistis ir kaip to galima pasiekti.

Dirbtuvių rezultatai yra kaupiami internetinėje duomenų bazėje ir pateikiami kaip įrankiai ir metodai padedantys užpildyti viešąsias erdves. Tai leidžia dirbtuvių rezultatams įgauti funkcijas už uždaros aplinkos.

-

Gabija Bubnytė yra tarpdisciplininio dizaino kūrėja savo darbus grindžianti moksliniais tyrimais. Ką tik vienu metu baigusi du universitetus, savo kūriniuose ji supina politiką ir mokslo teoriją su grafiniu dizainu, bandydama panaikinti ribas tarp teorinių, vaizdinių bei praktinių žinių.


Vieta: ŠMC skaitykla
Laikas: Rugpjūčio 19 d., ketvirtadienis, 18 val.

Trukmė: 1,5val.
Amžius: 18+
Registracija: https://forms.gle/3YcPbAsBBB6roxme8

Renginys nemokamas.
Calendar
The 20th 'Vilnius Mama Jazz' Festival
Paaiškėjo, kas tapo „JCDecaux premija 2021“ konkursinės parodos dalyviais
BT14: A day & night of talks, performances and music
Radikali sodininkystė #3 Šiltnamio efektas
BT14 EDU: Pokalbiai apie (kontr)naratyvus
14-osios Baltijos trienalės ekskursijų programa. Rugpjūtis
Archive